Mumsema Site Kuralları

Hata Bildir
Soru

Lütfen bu sorunun neden hata bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Hata Bildir
İptal

Forum kuralları nelerdir paylaşımda bulunan herkes okumalıdır

Not: hakaret ve aşağılama içeren tüm yazılar paylaşım sahibine aittir ve gerekli resmi mercilere başvurulacaktır.

1. Dine aykırı paylaşım yasaktır. (Kitap ve Sünnet)
2. Belirli şahıslara hakaret etmeyin ve markalara laf atmayın. Kanunlara aykırı konu açanın sorumluluğu kendilerine aittir.
3. Konu açarken konu başlığını konu içerisine uygun bir cümle yazınız. “Acil” , “Yardım” veya TEK KELİME şeklinde konu başlığı yazmayınız
4. Konu açmadan önce aynı konu başlığı var mı diye arama yapınız Tıkla
5. Konu açtıktan sonra cevap geç gelse bile açtığınız konuya cevap yazmayınız. Yoksa cevap verilmiş görünecektir ve cevap yazılmayacaktır.
6. Siteye açtığınız konu ve yazdığınız cevapların silinmesini talep etmeyiniz (özeliniz varsa düzeltilir)
7. Vesvese soruları için konu açmayınız sadece var olan konulara cevap yazınız (yoksa silinir)
8. Sizden izinsiz konu vb alıntı yapılmış ve siz buna razı değilseniz silinmesi için bize yazmanız yeterlidir
9. Hadis ayet ve söz ekleyen kaynağını belirtmek zorundadır
10. Sitedeki tüm konular şirketimize aittir izin almadan paylaşmayınız

devam etmekte 1
mumsema 5 ay 0 Cevap 153 Görüntüleme

Cevap ( No )

 1. 1

  Please briefly explain why you feel this answer should be reported .

  Hata Bildir
  İptal

  LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUNUZ !

  Her ne kadar site yöneticileri ve moderatörleri tüm mesajları kontrol ederek uygunsuz mesajları ayıklayıp silmek için Çalışsalar da yinede tüm mesajları incelemek bizim için imkansız olabilir.

  1-) Tüm üyelerin kuralları okuyup kabul ettikleri varsayılır. Yeni üye olunması ya da kurallardan haberder olunmaması, kuralları ihlal etmek için geçerli bir neden değildir. Kural listesi dönem dönem güncellenir ve üyeler periyodik olarak kural listesini gözden geçirmelidirler.
  2-) Siteye üye olan tüm kullanıcılar otomatik olarak Yetkileri sınırlarındaki tüm bölümlere erişim kazanırlar (Bazı özel admin ve yetkili bölümleri hariç).
  3-) Forum’a gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Admin ya da yetkililer başkalarının mesajlarından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılır. Yasa dışı herhangi bir içeriği forumda yayımlamak kesinlikle yasaktır. Yasa dışı yazılım (warez, crack, serial vb.) ve müzik (mp3, video klip vb.) paylaşımı yapan üyelerin hesapları pasif hale getirilir. Açıklama yapmadan mesajları silme, düzenleme, taşıma ya da forumda muhafaza etme hakkı bize aittir.
  4-) Okunabilirliği ve forumun işlevselliğini zorlaştırabilecek, görüntü kirliliğine neden olabilecek her türlü yazı stilinin-renginin, grafiğin, mesaj biçimlendirmesinin kullanımı yasaktır. Lütfen tamamı büyük harflerden oluşan konu başlıkları kullanmayınız.
  5-) Her üyenin yalnızca bir hesabı olabilir. Üyelik, istenildiği anda iptal ettirilebilir. Üyelik iptali için Admin’e özel mesaj yoluyla ulaşmanız gerekmektedir. (10 mesajdan daha fazla mesaja sahip üyelerin üyelik iptali talep etmesi durumunda, sitenin teknik özelliklerinden ve forumda çöp mesaj barındırmak istememizden dolayı kişinin e-posta adresi ve verdiği kişisel bilgiler silinir, hesabı pasif hale getirilir, mesajları sistemde tutulur)
  6-) Türkiye Cumhuriyeti ve İslamiyet karşıtı tüm materyallerin kullanımı yasaktır (Yazı, sembol, resim, ses dosyası, video, flash animasyon…).
  7-) Ayrımcılığa neden olabilecek, özellikle de siyasi ve dini içerikli tartışmalarda bulunmak yasaktır.
  😎 Bazı forum ve alt forumların kendilerine özgü kuralları ya da dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. O forumlara mesaj gönderilmeden önce bu kurallar okunmalıdır. Sabitlenmiş tüm konulara göz atmanız önerilir.
  9-) Reklam Yaparcasına Forumda Dikkat Çekecek Şekilde Forum Yada Web Sitelerinin Linki Yayınlamak Yasaktır. Diğer Şekillerde Linklerini Paylaşmanızda Sakınca Yoktur
  10-) Üyeler, birbirlerine ve yetkililere karşı saygılı olmak zorundadırlar. Özel mesajlaşma sistemi dahil forumun hiçbir bölümünde genel ahlak kuralları ihlal edilemez, başkaları rahatsız edilemez. Konu ve mesajlarla ilgilenirken kabalığa, incitici ifadelere ve kişisel saldırılara tölerans göstermiyoruz. Art niyetle insanları üzmek kesinlikle yasaktır.
  11-) Forum ile ilgili tereddüte düştüğünüz, sormak istediğiniz ya da şikayetçi olduğunuz bir konu olduğunda, foruma yazmak yerine Bize Ulaşın formunu kullanınız.
  12-) Yeni bir konu açılmadan önce o konunun daha önceden açılıp açılmadığını anlamak amacıyla forumda “Arama” yapılmalıdır. Her konu, ilgili forum kategorisine açılmalıdır..
  13-) Forumda tartışma çıkarılması kesinlikle yasaktır. Uyarılar dikkate alınmalıdır.
  14-) İmza ve avatarlar da kullanılan resimlerin boyutu Herhangi Bir Şekilde Tahrik Edici,Hakaret İçeren yada Benzeri Grafikler,Resimler Kullanmak Yasaktır !
  15-) Başkalarına ait kişisel bilgileri vermek yasaktır. (Adres, telefon numarası, hesap bilgileri gibi)
  16-) Böyle bir ortamda yapılmaması gereken herhangi bir şeyi yapmak; özellikle mesaj sayısı artırmak için art arda, gereksiz yere, boş içerikli mesajlar göndermek yasaktır. (Muhtemelen önce uyarılırsınız)
  17-) Kurallara uymayan üyelerin mesajları-konuları uyarı yapılarak ya da yapılmadan silinir/taşınır/düzenlenirler. Uyarılara rağmen kuralları ihlal eden üyelerin hesapları iptal edilir ve siteden uzaklaştırılırlar.
  18-) Bir kullanıcı olarak girdiğiniz tüm bilgilerin bir veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz.

  Aramıza hoş geldiniz Saygılar

Bir cevap bırakın

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.