Sürekli huzursuzum.. Allah’a karşı sitemim var

Hata Bildir
Soru

Lütfen bu sorunun neden hata bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Hata Bildir
İptal Et

hocam ben genel olarak sürekli huzursuzum.. irademin dışında gelişen tövbe haşa Allah a karşı bi sitem var.. bir türlü engelleyemiyorum..düşüncen çok yanlış biliyorum ama.. engelleyemiyorum.. surekli bunalim..dunya da ruhum san ki hapiste ve işkence görüyor.. beni burdan kurtarın diye bağırıyor gibi.. ne yapsam geçmiyor.. bı türlü çözüm bulamiyirum… en cokta niye böyle onu bilmiyorum.. alllah a dua ediyorum geçmiyor… ibadet edesim gelmiyor bi şey beni engelliyor ama ibadet edemedigim için de ayri bunaliyirum,,,ibadet ederken de daralıyorum ,,,her türlü bunalımdayım… aklıma gelen her türlü careleri denedim( bi takim sosyal faaliyetler de bulundum. yürüyüş tv izlemek. gezmek..kitaplar okudum jem dini hem normal vs. vs.) ne yapsam olmuyor aksine kurutulmaya çalıştıkça daha çok azıyor….

fiili olarak ypmiyorum ama kalbimden gecen ler şöyle..
allah im bana böyle bi sıkıntı verdin.. tamam.. o kadar uğrasiyirum kurtulmaya niye caresini vermiyorsun.. iyi bir musluman olmaya calisiyorum niye izin vermiyorsun… çok yanlis biliyorum ama…ne yapayım.. boyle geçiyor kalbimden..
sanki tovbe hâşâ allah sanki beni bi derdin ortasina koymuş . terkedip gitmiş gibi..
sonuç….
örneğin ameliyat olduk… . ameliyatimiz ağrı yapinca hiç-bir seyi gözümüz görmez dogru yanlış bir-çok anlamsız kalır.. aksine bize faha çok zarar verir.. heh boyke bir durumdayım..
bi de genllikle en alakasiz zamanlar da S hatfi goruyorum.. niye olabilir…
saygılar…
ve hanefi mezhebim dişimde dolgu var.. zaruri olarak tadavi… keyfi degil guske mani olur mu..mezhep değiştirmem gerekir mi..

devam etmekte 0
Anonim 2 hafta 1 Cevap 38 Görüntüleme

Cevap ( 1 )

 1. Please briefly explain why you feel this answer should be reported .

  Hata Bildir
  İptal Et

  hocam ben genel olarak surekli huzursuzum.. irademin dışında gelişen tövbe haşa alllah a karşı bi sitem var.. bir türlü engelleyemiyorum..düşüncen çok yanlış biliyorum ama.. engelleyemiyorum.. surekli bunalim..dunya da ruhum san ki hapiste ve işkence görüyor.. beni burdan kurtarın diye bağırıyor gibi.. ne yapsam geçmiyor.. gezdim, çalıştım, bazı sosyal aktiftelerde falan bulundum( konser, dini sohbet , bi yerler de bi şeyler yeme icme vs.) hiç çalışmadım, ibadet ettim, ne bilim ne yapsam olmuyor aksine kurutulmaya çalıştıkça daha çok azıyor…. en kisa zamanda doktora da gidecem inşallah… bı türlü çözüm bulamiyirum… en cokta niye böyle onu bilmiyorum.. alllah a dua ediyorum geçmiyor… ibadet edesim gelmiyor bi şey beni engelliyor ama ibadet edemedigim içinde daraliyorum… bu durum yaşantımı cok oylumsuz etkiliyor.. niye olabilir buyu falan yapilmis olabilir mi… . ne yapamam lazım saygilar..
  ı de hocam. Diş dolgusunun gusle engel olduğu. Ve mezhep değiştirilmesi söyleniyor.. (ben hanefi mezhebindenim) Dogru mu.. Fakat daha önce den öğrendiğim kadarıyla dolgu için mezhep değişikliğine gerek yok..dıye. Biliyorum..
  Benim dişim dolgu…
  gusul için bircok farklı anlatım var.. Hangisi Dogru….!

Bir cevap bırakın

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.