Kocanın cebinden para almak günah mı

Bildir
Soru

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Bildir
İptal

merhaba kocamın cebinden gizli para alıp ,çocuklsrımın geleceği için bieiktiriyorum günaha giriyormuyum sizce çok önemli bir konu benim için cevap verirseniz sevinirim.

38 görüntüleme 0

Son Cevaplar ( 2 )

  0
  2021-03-03T15:42:38+03:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal

  Bu caiz değildir. Kişi eşinin cebinden gizlice para almamalı. Eşin bundan haberi olmak zorundadır. Sizin çocuklarınızı düşündüğünüz gibi, eşinizde çocuklarını düşünüyordur. Para alırken eşinizden bilgisi olmak zorundadır.

 1. Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal
  This answer is edited.
  • Selamün aleyküm evlilik hayatında ne kadın erkeğin parasına ne de erkek kadının parasına izinsiz dokunma hakkına sahip değildir izinsiz parasına dokunamaz 1 lira da olsa bin lira da olsa fark etmez.

  her iki tarafın da mal mülkiyet hakkı kendisine aittir izinsiz dokunulamaz Evlenmiş olmak karı kocanın birbirini malından izinsiz olarak istifade etmek değildir .Buraya kadar net bir şekilde anlaşılır sanırım birde diyer taraftan bakaraktan cevaplamaya çalışayım inşallah.

  kadın kocasının malından ne kadarını izinsiz olarak kullanabilir eğer yeme içme ,ev kirası, giyim parası ,doğal gaz parası, elektrik faturaları çocukların acil ihtiyaçları konusunda erkek cimrilik yapıyor elinde para veya mal olduğu halde vermiyor ise mesela su faturasını  ödemediği için  su kesiliyor ise  ver diyince vermiyor ise elinde para bulunduğu halde Kadın eşi uyurken veya başka bir zamanda cebinden  su parasını alip Yatırması da bir sakınca yoktur.Bu ölçüler üzerinden kadın zorunlu olduğunda  fatura miktarı kadar alıp faturasını ödeye bilir ,koca kadinin nafakasını yani geçimini sağlamıyor da nafaka miktarı kadar kadın kocasının cebinden alabilir.

   

  En iyi cevap

Cevapla

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.