İhtilam olmak nasıl anlaşılır?

Bildir
Soru

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Bildir
İptal

İhtilam belirtileri nelerdir insan ihtilam olduğunu nasıl bilir

Selamın aleyküm,

Hocam istimnada el ayası kadar hamur gibi kokusu olan yapış yapış bir sıvı akıyor. Tabiki elhamdülillah gusül abdesti alıyorum ve tövbeliyim yapmıyorum.

Ancak bazen de uyurken orgazm hissi oluyor ve uyanıyorum. Kilotta 3-4 damla ıslaklık oluyor 50 kuruş kadar da diyebiliriz. Kendi menimi biliyorum ama bu ıslaklığın meni ile alakası yok. Kokusu yok tabaka bırakmıyor ve yaklaşık 5 dakika sonra sanki hiç ıslaklık yokmuş gibi kaybolup gidiyor.

Açıkçası ben bu ıslaklığın mezi veya vedi olduğunu düşünmekteyim ama ben yine de size sormak istedim gusül gerekir mi diye.

Belki meni az akmıştır diyecek olursanız imkanı yok. Çünkü meniyi hayatımda gördüm ve bu ıslaklığın meni ile yakından uzaktan alakası yok. Namaz kılacaksak namaz abdesti almamız yeterli olur mu? Teşekkürler iyi çalışmalar.


İhtilam olmak meni lekesi ile anlaşılır
Meninin şeklini lekesini kokusunu bildiğine göre ve bu 3-4 damlarında meni olmadığını bildiğine göre şüphede kalman gerekmez vesvese yapman gerekmez
uykudan uyandığında ihtilafı olup olmadığını lekeden anlarsın meni lekesi ise yıkan meni lekesi değilse kaybolup giden leke beni olmadığı için gusül Alman gerekmez sadece iç çamaşırını değiştir
120 görüntüleme 0

Son Cevaplar ( 2 )

  0
  2021-01-15T08:06:36+03:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal

  sabah olunca görüken sıvı

  selamun aleyküm hocam sabah uyanınca penisimde mezi vardı iç çamaşırımda ise bir iki damla beyaz sıvı vardı
  bu durumun meni ya da mezi olduğunu nasıl anlarız gusül almaya gerek var mıdır

  0
  2021-01-25T20:12:13+03:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal

  Gusül Abdesti

  Hocam Selamun Aleyküm, ben uykuda ihtilam oldum. Uyandığımda herhangi bir yaşlık, ıslaklık vb. yoktu. İdrar yaptıktan sonra iç çamaşırım da məni lekesi gördüm. Bu durumda gusül gerekli midir?

Cevapla

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.