Futbolcu oruç tutmalı mı

Bildir
Soru

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Bildir
İptal

Doğrusunu bilmeliyim

16 yaşındayım futbolcu yum iyi bir futbolcu olmam için antrenman yapmam lazım fakat oruc tutunca zor oluyor ne yapmam gerek orucu tutmalımıyım bu durumda

54 görüntüleme 0

Son Cevaplar ( 2 )

  0
  2021-04-27T02:35:20+03:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal

  Oruç dinimizi İslamamın beş temel esaslarından biridir. Oruç tutmamayi mubah kılan durumlar vardır. Ama sizlerin anlatmış olduğu bu durum oruç tutmayı engel teşkil edecek bir durum değildir. Bazı oruç tutan futbolcular görüyoruz televizyonda maçları iftar saatine denk geliyor maç oynadıkları  esnada iftarlarini açıyorlar ya onlara ne demeli. Kisaca değerli kardeşim sağlığı el verişli olan her Müslüman oruç tutmakla mükelleftir. Bu Allah’ın emridir.

  0
  2021-04-27T02:37:48+03:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal

  Meraba kardeşim öncelikle

  Soruna cevap vermek istiyorum yada nasihat etmek istiyorum bir abin olarak. Senin ben hayelini tahmin ediyorum güzel yerlerde futbol oymak hayalin demi.insllah hayaline ulaşırsın futbol güzel ve zevkil bir oynudur ama şunu unutma ibadet değerlerimizden daha önemli birşey yok ama ikisini bir arada yapmak istiyorsan sana ben futbolun içinde tecrübeli bir abin olarak söylüyorum orucunu tut ve anteramanlarını ifatara bir saat kale yap gün içerisinde yaparsan zorlanırsın ama iftara yakın yaparsan hem vakit geçer hem yorulmassın profesyonel futbolcu abilerin öyle yapıyor kardeşim umuarım hedefine ulaşırsın sana parantez içinde birşey denek istiyorum(

  Futbol ekip oyunudur ve iyi ilişkiler kurmak hayati önem taşır. Takım arkadaşlarınızla iyi anlaşmanız başarılı olmanıza ve etkili oynamanıza yardımcı olur. Bireysel oynamaya çalışan bir oyuncu veya diğerleriyle iletişim kurmayı reddeden bir oyuncu sorumluluğu takıma yükler ve başarılı olamaz.

  Kendi tavır ve hareketlerinizi kullanarak, kendinizi net bir şekilde ifade ederek, sahada asi veya sinirli davranışlardan uzak durarak ve takım ruhunu yakalayarak iyi iletişim kurmaya çalışı. Saygılar cnm kardeşim😚❤️)

  En iyi cevap

Cevapla

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.