Çocuğun olumsuz davranışlarının nedenleri

Bildir
Soru

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Bildir
İptal

Çocuğun olumsuz davranışları nasıl düzeltilir?

Bir anne ve babanın en önemli görevi çocuğunun ihtiyaçlarını gidermek ve onu kötü davranışlarda bulunmasını engellemektir. Eğer bir çocuk olumsuz davranışlarda bulunuyorsa, öncelikle onu uyarmak gerekir. Yaptığının kötü bir şey olduğunu ona hissettirmek gerekir. Çünkü çocuklara güzel bir dille bir şeyler anlatıldığında kavramaları daha kolay olmaktadır. Çocuğun yaptığı güzel bir davranış olduğun da ona hediye almalı ve onu ödüllendirmeliyiz. Bu şekilde olumlu davranışlar yapmasını teşvik etmiş oluruz.

Bir çocuğun olumsuz davranışların da iki sebep vardir. Birincisi anne ve baba ikincisi ise cevredir. Ancak bu iki sebepten en baskın olan anne ve babanın davranislari ve cocuga ogrettikleridir. Bir anne ve baba cocuguna gerekli egitimi vermez ise çocuk kötü davranışlarda bulunur. Ustelik mutlu bir ailede yasamayan bir çocuk cevresindeki kotu arkadaslarin etkisine kapilir. Bu sebeple de cocugunun kotu davranislarda bulunmamasi için iyi bir egitim verilmelidir.
67 görüntüleme 0

Son Cevaplar ( 1 )

  0
  2021-04-08T15:45:58+03:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal

  Bir çocuğun olumsuz davranışların da iki sebep vardır. Birincisi anne ve baba ikincisi ise çevredir. Ancak bu iki sebepten en baskın olan anne ve babanın davranışları ve çocuğa öğretilenler etkili olmaktadır. Çünkü çocuklar anne ve babadan ne görmüşler ise onu uygulamaktadır. O sebeple; çocuklarımıza örnek olacak şekilde yaşamalıyız.

Cevapla

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.