Camiye adak

Bildir
Soru

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Bildir
İptal

Camiye adanan adak için başkasını yollamak

Selamun Aleyküm, ben camiye bir miktar adak adadım. Adadığım cami uzakta gitme fırsatım oldu lakin camide görevli ve yardım kutusu bulamadığım için geri döndüm caminin yakınında oturan akrabamız var o akrabayı ailemizden ziyaret edecekler ben adağımı onlara versem onlar camiye iletse olur mu? Ve bir sorum daha var olursa ve ben parayı vermiş olmama rağmen kişi camiye iletmez ise artık unutur veya başka bir şey olursa bu durumda ben sorumlu olur muyum yoksa o kişi bu vazifeyi kabul ettiği için benden borç ve sorumluluk kalkar mı?

17 görüntüleme 0

Son Cevaplar ( 2 )

  0
  2021-03-03T22:09:28+03:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal

  Ve aleyküm selam ve rahmetullah. Adağı sizin teslim etmeniz, yerine getirmeniz güzel bir davranış olur. Fakat gidilemeyecek durumda ise, bir başkasına söyleyip o adağın yerine getirilmesi mümkündür. Yani bu şekilde de adak yerine gelmiş olmaktadır. Fakat o kişinin güvenilir biri ve aynı zamanda adağı yerine getirmesi konusunda şüphe olmamalıdır. Bu duruma dikkat etmeniz gerekmektedir.

   0
   2021-03-04T05:36:17+03:00

   Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

   Bildir
   İptal

   Allah razı olsun. Güvenilir biri lakin yine de ben çok evhamlıyım. Olur da adağı camiye iletmeyi unutur o zaman ben mi sorumlu oluruk yoksa o emaneti kabul ettiği için mi sorumlu olur.?

Cevapla

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.