Beynimdeki ses

Bildir
Soru

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Bildir
İptal

Beyinden ses gelmesi

Hocam lütfen cevap verin. Size 2sorum var. 1-Hocam bana imanla ilgili çok kötü vesveler geldi inanmamakla inkar etmekle ilgili. Sonra Allah’ın varlığına dair delilleri okudum araştırdım ve kafamda o düşüncelere cevap buldum.Fakat çok üzüldüğüm için yardım almak için bunları annemle paylaştım aklıma gelen vesveseleri olduğu gibi dillendirdim ve daha sonra vesveyi seslendirmenin artık vesvelikten çıktığını ve dinden çıkardığını öğrendim. Bunu daha önce bilsem anneme o kadar açık bir şekilde dillendirmezdim hocam. Dinden çıkmış mı oldum?
2- Hocam ben günah işlemekten korkan orucumu tutan namaza da başlamak isteyen bir kulum. Normal yaşantımda insanlara bile küfür etmeyen insanım ama son zamanlarda aklımdan Allah’a küfür kelimeleri geçiyor. Mesela çevremde insanların biribirine küfür ettiğini duyduğum zaman bende Alllaha küfür sözü geçiriyorum aklımdan bunu bilerek isteyerek yapmışım kendi irademle yapmışım gibi hissediyorum çok üzülüyorum. İnsanların birbirine küfür ettiğini duyduğum zaman veya sinirlendiğim zaman beniimde Allah’a küfür sözü geçirmem gerek gibi bi his oluyor içimde ve geçiriyorum ama bu durumdan kurtulmak istiyorum hocam. Şeytan benim küfür sözleri duyduğumu veya birşeye sinirlendiğim anı kollayıp bundan haberdar olup içime Allah’a küfür sözü atabilir mi hocam? Yoksa ben kendi irademle mi geçiriyorum aklımdan. Bu duruma üzülüp kafaya takıyorum ve kafaya taktığım için aynı kelimeler tekrar aklıma geliyor. Ben kafama takıyorum ama o kelimeler aklıma gelsin veya dinden çıkayım diye getirmiyorum ki hocam. Bu durumlardan sonra hep şehadet getirip her banyomda boy abdesti alıyorum dinden çıktıysam diye. Hocam ben sürekli dine girip girip çıkmış mı oluyorum lütfen yardım edin.

İçimden Allah’a Küfür Etmek Geçiyor

Namazda aklımıza gelen şeylerden nasıl kurtuluruz

45 görüntüleme 0

Son Cevaplar ( 4 )

  0
  2021-04-18T21:21:58+03:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal

  Sevgili kardeşim insan içinden geçirdikleri ile mesul yani sorumlu değildir. Bir insanın dinden çıkabilmesi için bilerek ve isteyerek haşa Allah’ı inkar etmesi gerekmektedir. Senin söylemiş olduğun şeye gelirsek; şimdi ben bilerek ve isteyerek Allah’ı inkar etmesi gerek dedim. Ben bu sözü yazarken aynı zamanda dilimle de söyleyerek yazdım. Şimdi ben dinden mi çıktım. Hayır. Sendeki durum sadece vesveseden ibarettir. Ve bu durumdan kurtulmak zorundasın. Gerekirse tıbbi bir destek almalısın.

  0
  2021-04-27T00:03:31+03:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal

  Vesvese Beynimde ses

  Hocam lütfen cevap verin yardım edin. Yardımınıza çok ihtiyacım var. Hocam ben istemeden haşa içimden Allah’a küfür ediyorum. Bu durum devam ediyor sürekli. Sinirlendiğim zaman etmem gerekmiş gibi hissediyorum. Ya da çevremde küfür edilen sözler duyunca haşa bende Allah’a ediyorum içimden. Bu konuyu kendim aklıma getiriyorum hocam. Kendim aklıma getiriyorum ama küfür edeyim diye değil hocam. Konuyu kendim aklıma getirdiğim için dinden çıkar mıyım. Vesvese değil midir bu durum. Küfür sözünü içimden tekrar edip ben bunu söylemem Allah’ım diyorum ama o kötü sözü tekrar etmiş oluyorum dinden çıkarır mı bu durum beni.

  0
  2021-04-27T00:05:26+03:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal

  Hocam lütfen cevap verin. Ben içimden haşa Allaha küfür ediyorum etmek istemiyorum ama sürekli oluyor. Vesveselikten çıktı sanki benim durumum hocam. Çünkü kendim aklıma getiriyorum bu konuyu. Aklıma getiriyorum ama küfür edeyim diye getirmiyorum ki hocam. Bu konuyu kendim aklıma getirdiğim için dinden çıkar mıyım hocam vesvese değil midir bu. İçimden küfür sözü geçince bende onu içimden tekrar ederek ben bu sözü demem Allah’ım diyorum. Ama tekrar etmiş oluyorum. Dinden çıktım mı hocam

  0
  2021-04-27T00:13:55+03:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal

  Beynimdeki ses

  Hocam lütfen cevap verin. Size 2 sorum var. 1-Hocam benim aklıma inançla ilgili vesveseler geldi ve ben annemden yardım almak için ona anlattım kafamdaki sesleri aynı şekilde dile getirdim. Daha sonra dile getirdiğimiz vesvelerin vesveselikten çıktığınıve bizi dinden çıkardığını öğrendim. Hocam bunu bilsem anneme o kadar açık bir şekilde derdimi anlatmazdım. Dinden çıkmış mı oluyorum hocam?
  2- Hocam aklımdan Allah’a küfür kelimeleri geçiyor aklıma getirmek istemiyorum yapmak istemiyorum ben günahtan korkan bir insanım hocam bunları yapmak istemiyorum ama oluyor. Çevremde bir insanların birbirlerine küfür ettiğini duyduğum zaman benimde aklımda Allah’a küfür sözü beliriyor veya birşeye sinirlendiğim zaman sanki Alllaha küfür sözünü aklımdan geçirmeliymişim gibi hissediyorum sanki ben aklıma getirmiş gibi hissediyorum hocam. Ve ben dinden çıktım diye üzüldüğüm için bu konular içimde kapanmıyor ve tekrar küfür sözleri aklıma geliyor. Ben üzüldüğüm için düşünüp durduğum için de aklıma geliyor. İçimdeki ses sen bilerek üzüntü duyup bu konuyu düşünüyorsun bilerek aklına getiriyorsun diyor. Ben günlük hayatımda küfür eden bir insan değilim hocam Allah’a nasıl ederim. Daha önce böyle sorunlarım yoktu yeni başladı hocam. Bunlar olduktan sonra hemen şehadet getiriyorum her banyomda boy abdesti alıyorum dinden çıktıysam diye. Hocam ben sürekli dine girip çıkmış mı oluyorum nolur yardım edin bana cevap verin? Hocam ben çevremdeki insanların birbirine küfür ettiğini duyunca şeytan benim bu durumumdan haberdar olup harekete geçip Allah’a küfür sözünü içime koyabilir mi? Benim her halimden düşüncemden haberi olabilir mi yoksa bunları ben isteyerek mi aklıma getiriyorum lütfen yardım edin hocam. Size bunları anlattığım için vesvesemi dillendirip tekrar dinden çıkmış oluyor muyum hocam. Dinden çıkmak kolay mıdır ben sürekli girip girip çıkıyo muyum

Cevapla

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.