Allah, Din ve kutsallar hakkında küfürlü vesvese

Bildir
Soru

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Bildir
İptal

Allah, Din ve kutsallar hakkında küfürlü vesvese

Allah hakkında gelen günah vesveseleri

Hocam selamun aleyküm allahın rahmeti bereketi üzerinize olsun hocam ben yaklaşık 20 25 gündür vesveseye mi tutuldum yoksa ben mi yapıyorum bunları bilmiyorum allah korusun galiba ben münafık oldum içimden haşa estagfurullah allah hakkında din hakkında kutsal değerlerimiz hakkında çok kötü sözler geçiyor haşa inkara kadar ve daha beteri içimden çok konuşuyorum böyle şeyler geldikçe allahı övüyorum dini değerlerimizi övüyorum çok kötü hayaller geliyor benim hayalimde niyetim farklı ama birden en rezil şeyi yapıyorum yaklaşık 8 ay önce namaza başladım ilk zamanlarda geliyordu ehemmiyet vermedim kayboldu ama bu hemen hemen 1 aydır geliyor bu nasıl bişeydir böyle intiharı bile düşündüm ama rabbimden korktuğun için vazgeçtim eğerki dinen bi hükmü olmasaydı bu sesleri susturmak için sıkardım kafama ben nasıl böyle oldum sabahtan akşama kadar içimden konuşuyorum nedense ama bazen susturuyorum sanırım münafıklık mikrobunu kaptım hocam allah rızası için yardım edin bu artık takıntı ve alışkanlık oldu dua ederken zikir ederken bile geliyor ben bu içimden geçenler öyle kötü şeylerki bunları düşünmemek için allah beni yok etse gökten yere atsa daha iyidir yeterki içimden böyle şeyler geçmesin psikiyatriye gitmek istemiyorum benim tek sıkıntım bu estagfurullah şüpheye kadar gitti estagfurullah inkara kadar gitti
ben nasıl kurtulacam bunlardan içinden konuşur gibi geliyor bunlar bana tövbe haşa ben kafir miyim münafıkmıyım hocam haşa ve kella allahı kandırdığımı düşünüyorum artık


Kalbe gelen çirkin sözler, edebe aykırı haller kalbten gelmiyor, bunun için kalbe ait değildir. Çünkü bu sözlerden kalb rahatsızdır; sıkılıyor, daralıyor. Kalbin bir ürünü olmadığı için bir kuruntu ve evhamdan başka bir şey değildir. Kalbten kaynaklanmadığına göre, şeytandan kaynaklanıyor, belki kalbe yakın olan şeytanın lemmesinden geliyor.Ve bu herkesin başına gelir.O alçak şeytan sizinle uğraşıyorsa sizden rahatsız olmuştur.Bu imandandır. Ben de yaşadım ve yaşarım arada,lakin bunu kendin değil şeytan dan bil çünkü rahatsız oluyorsun.
431 görüntüleme 0

Son Cevaplar ( 6 )

  0
  2020-09-28T17:36:13+03:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal

  İstemeden Allah ‘a küfür etmek

  Hocam benim aklıma sürekli Allah (c.c) Haşa küfür geliyor içimden kelime’i şehadet ve sürekli Bismillahirrahmanirrahim diyorum çok yoruldum ne yaparsam yapıyım içimdeki sesi susturamıyorum özellikle namaz kılarken aklıma gelıyor cehennem azabından çok korkuyorum kâfir olmak istemiyorum hocam ben bir video izledim oradaki bir şahıs Allah (c.c) ye küfür ediyordu o video yüzünden aklıma Allah (c.c)ye küfür et diyor ama ben etmemek için herşeyi yapıyorum lütfen yardımcı olun.

   0
   2021-02-24T07:27:50+03:00

   Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

   Bildir
   İptal

   İnsan sadece düşündüklerinden sorumlu değildir. Sorumlu olabilmesi için düşündüğü şeyleri faaliyete geçirmelidir ki sorumlu olsun. Yapmanız gereken tek şey vesveseden kurtulmaktır. Bu sorunu başka türlü çözemezsiniz. Bu tür düşüncelerden uzak durmalısınız. Aklınıza getirmemeniz gerekmektedir.

  0
  2021-02-23T17:42:55+03:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal

  Ne yapmalıyım oruç namaz kılabilir miyim

  Benim geçen gün acil bir işim olmuştu psikolojik olarak kötü bir günde elimiz ayağımıza dolaştı ve yoğunduk. Bu esnada ailemden bir şey istedim ve onlarda işimiz var şuan dediler ailem namaz kılan insanlar o esnada ne işiniz var acil gelin diyorum dedim ve namaza duracaklar gene şu acil işin içinde deyi sinirlenip hay sizin namazınızı s* *ym diye küfür çıktı ağzımdan dinden çıktım mı ? cuma namazına artık gitmemeli miyim ? Oruç vb ibadetleri yapabiliyor muyum ?
  çıktıysak nasıl geri döneriz ? Dönemiyorsak ne yapmalıyız psikolojim bozuk olduğu için psikiyatrist antidepresan verdi zaman zaman anlık kontrol kaybı yaşıyorum ve gözüm dönüyor ilaç kullanınca daha sakin oluyorum hatta sabah namazinabile kalktığım oluyordu ama tekrar hastalandım ve bu duruma düştüm dini boyutu nedir bu işin

   0
   2021-02-24T07:25:35+03:00

   Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

   Bildir
   İptal

   Öncelikle söylemiş olduğunuz sözler çok kötü sözlerdir. İmansızlık sebebi ile ya da dine hakaret etmek amacıyla olmasa dahi sinirden dolayı veyabağız alışkanlığı olmuş olduğundan dolayı dinden çıkmayı gerektiren sözleri söylemek büyük bir günahtır. Bilinçli bir şekilde ve kasıtlı olarak söylemediği için bu sözler kişiyi dininden etmez. Yalnız sinire mazeret bulupta bu sözleri söylemek doğru değildir. İnsan ve özellikle Müslüman ağzından çıkan sözleri bilerek söylemelidir. Tevbe ve istiğfarda bulunmanız gerekmektedir. Bir daha böyle bir hataya düşmemek için çaba sarfetmelisiniz.

  0
  2021-02-28T19:36:37+03:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal

  selamunaleykum hocam hayirli gunler
  hocam yaklasik 4 yil olacak ki bnde dusuncler var imanla Allah la ilgili cok kotu dusunceler psikoloji de tadavide aldim ama bazen cok cok iyi oluyor bazende cok cok kotu oluyorum bazen bile eve girmek istemiyor eve girince sıkıntı basiyor ve ben bu düşünceleri düşündükten sonra namaz kilinca utanıyorum dua bile edemiyorum cunku utanıyorum diyorum ki hangi yuzle Allah a dua edeyim cok kotu olunca da ibadetimden husu duymuyorum bazen diyorum ki Allah in huzuruna nasil.cikacam aklima hic olmadik birden bire geliyor namazda uygunsuz seyler gozume geliyor cok cok uykuda bile bazen oluyor ve bu yuzdn surekli gusul abdesti aliyorum nasil geçecek bir seyi atlatiyorum bakıyorum başka bi seyle karsi karsiya geliyorum abdeste de cok vesvese var asirri taharette gusul af edersiniz idrarda da cok sıkıntı yasiyorum bunlar boyle olunca cok kotu oluyorum ve nasil atlatacagimi bilmiyorum bi guzel cevabiniz benj insAllah icimdekini feraha kavusturur ve ben 1 yil olacak ki hic basima gelecegini düşünmediğim bir sey oldu oda beni cok mahvetti keske hayırli bi sekilde oleydim de hased yapmasaydim ben basaksinin ibadetine hased yapiyorum gozum para da deil mal da deil ama ibadet hasedi niye cok üzülüyorum cevabınızi bekliyorum lutfen beni cevapsiz birakmayin

   0
   2021-03-03T14:05:00+03:00

   Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

   Bildir
   İptal

   Bak güzel kardeşim;

   Allah ğafurdur, rahimdir. Yani kendisine samimiyetle yapılmış olan tevbeleri af eder inşaallah. Sen de vesvese var. Bundan kurtulman gerekir. Kurtulmak için de gerekirse tıbbi destek alman gerekir. Müslüman günahından utanır zaten. Ama ümidini asla kesmez. Müslüman üzerine düşen görevleri yerine getirir, günahı için Allah’a dua edip, yalvarır, hatta gğbahları aklına geldiğinde ağlar. Bunlar anormal durumlar değildir. Senin şu anda yapman gereken tek şey; aklına gelen kötü şeylerin tamamını elinin tersiyle adeta bir kenara atacaksın. Başka türlü kurtulamazsın bu düşüncelerden. Sen bu vesveselerin tamamının şeytandan olduğunu unutma. Ve son söz olarak; şeytan seni yenmesin. Buna izin verme. Sen şeytanı yen. İbadetlerindeki titiz davranman ile yen, vesveseye düşmeyerek yen, günahlardan uzak durarak yen. Ne olursa olsun şeytan kazanıp da sana hükmetmesin vesvese vererek.

    

Cevapla

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.